Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Už popáté zamíří do Vysočina Areny IBU Cup

Už popáté zamíří do Vysočina Areny IBU Cup

6.1.2016 | autor: Admin

Už popáté zamíří do Vysočina Areny IBU Cup, který je po Světovém poháru druhou nejvyšší biatlonovou soutěží. Historicky první kapitolu do dějin novoměstských biatlonových závodů napsal před devíti lety Evropský pohár, který v polovině února 2007 slavnostně otevřel nový areál, který byl dokončen za patnáct měsíců.

Jen pro připomenutí. Prvními vítězi v Novém Městě se stali němečtí biatlonisté. Sprint mužů na 10 kilometrů vyhrál Carsten Pump, ženám vévodila na trati 7,5 km Ute Niziaková. Z českých reprezentantů si tehdy vedl nejlépe Roman Dostál, který obsadil třetí místo ve sprintu.

V sobotu 9. ledna je na programu od 10:00 závod žen na 15 kilometrů a od 13:30 závod mužů na 20 kilometrů. V neděli 10. ledna začne v 10:00 sprint žen na 7,5 km a ve 13:00 sprint mužů na 10 kilometrů. Po oba dny mají diváci vstup zdarma.

Na tyto závody IBU Cupu pak navázal 6. ročník seriálu Stopa pro život, kde si široká veřejnost mohla vyzkoušet závodní tratě i biatlonovou střelnici.

Od pátku 15. ledna se do Vysočina Areny sjeli lyžaři - běžci z celé republiky, aby zde změřili síly při republikovém šampionátu dorostu a dospělých. Mistrovství bylo současně poslední možností kvalifikace na Světový pohár v běhu na lyžích, který novoměstský klub hostil hned příští týden ve dnech 23. - 24. ledna.

Pětikilometrový okruh ve Vysočina Areně, na kterém se uskutečnil o víkendu Světový pohár v běhu na lyžích Zlatá lyže, dostal finální podobu a tak program mohl začít, v pátek od 12:00 do 16:30 oficiálními tréninky. Závodní program odstartoval v sobotu ve 12:45 závodem žen na 10 km a ve 14:15 vyběhli muži k závodu na 15 km. V neděli pak následovaly štafety žen a mužů.

Pro zázemí akce TOI TOI dodává mobilní toalety, odpadkové koše, mobilní oplocení a zábrany, mobilní kontejnery, komentátorská stanoviště a systém ochrany povrchu ALL ROAD.