Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Madonna v Praze - show na druhou

Madonna v Praze - show na druhou

14.8.2009 | autor: Admin

Megashow královny světového popu přitáhla na pražský Chodov ve čtvrtek 14. srpna dobrých 40 000 diváků. A kdo nelitoval vyplatit na dřevo za vstupenku k stání zhruba tisíc korun, určitě zhodnotil svou investici v zážitku, na jaký se nezapomíná.

Už přípravy na koncert naznačily, že se tady chystá něco mimořádného. Bezpečnostní opatření si totiž nezadala s manévry při zasedání Mezinárodního měnového fondu nebo návštěvě amerického prezidenta Baracka Obamy. K žádným nepokojům však nedošlo a ani nemohlo, čelní představitelé undergroundu a alternativní scény, kteří s Madonnou po umělecké stránce hluboce nesouhlasí, zůstali ve svých nálevnách a čajovnách a hleděli si svého.

Milovníci toho nejstřednějšího proudu tak mohli v klidu natéci do pečlivě zabezpečeného přírodního amfiteátru na Chodově. A pokud se obrnili pořádnou porcí trpělivosti, aby přečkali kontroly před vstupem, snaživého dýdžeje Paula Oakenfolda i asi půlhodinové zpoždění začátku koncertu, mohli si od devíti do jedenácti večer nechat masírovat smysly tou nejšpičkovější show, jakou dnes světový showbyznys nabízí.

Přivítání bylo velkolepé – desetitisíce svítících mobilů svorně napříč spektrem mobilních operátorů zvolilo jednohlasně svou královnu. Člověk si maně posteskl: kdyby se takto svorně hlasovalo v parlamentu, tak máme v Česku ty nejlepší zákony na světě.

Průlet jednotlivými superčísly musí začít u Candy Shopu s Madonnou v černém trikotu s rukávy od Riccarda Tisciho, usazenou na trůnu ve tvaru písmene M, nadchly i oslnivé Beat Goes On, Human Nature nebo Vogle. Nechyběl ani návrat do osmdesátých let v hitu Into The Groove s královnou v červené minisukni s podkolenkami. Skvěle zrežírovaný sled čísel udržel spolehlivě diváky celé dvě hodiny ve varu.

Spokojeností zářily i kontrolní orgány: "Procházíme okolí spolu s policií. Jsme překvapeni, že se tu nepovalují odpadky a nevyskytl se zatím žádný jiný problém," sdělila mluvčí radnice Prahy 11 Andrea Wolfová. Problémy podle starosty Prahy 11 Dalibora Mlejnského nedělal ani hluk, který v centru starého Chodova dosáhl 42,9 decibelu (norma je 30 dB). Za vyšší hluk ovšem mohla blízká dálnice!

Poslední zážitek si diváci připravili sami - chodovský kotel, který se složitě plnil více než čtyři hodiny, byl půl hodiny po koncertu bez problémů prázdný.

TOI TOI