Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Draci v Račicích

Draci v Račicích

27.8.2009 | autor: Admin

V pořadí deváté mistrovství světa národních týmů dračích lodí zavítalo na konci srpna poprvé v historii do České republiky. Původně sice chtěli organizátoři udělat závod dračích lodí v Praze s atraktivní kulisou Pražského hradu, ale Vltava nesplnila přísné regule pro závody mistrovství světa. Nakonec se jelo na Račickém kanálu nedaleko Štětí nad Labem. Od 26. do 30. srpna 2009 si na zdejší vodě změřilo svoji dračí sílu celkem tři tisíce závodníků ze třiceti zemí světa. Pořadatelé závodníkům připravili kompletní flotilu 18 nových plavidel, vyrobených přímo v Číně. Čtyřdenní program mistrovství světa byl velmi intenzivní. Jelo se v celkem pěti kategoriích: junioři pod 16 a 18 let, kategorie do 23 let, premier, což jsou klasicky dospělí a veteráni nad 40 let a nad 50 let. Dále se dvaadvacetičlenné posádky dělí podle pohlaví na čistě mužské a ženské posádky a na mix, kde musí být minimálně osm pádlujících žen. Závodí se na tratích 200, 500, 1000 a 2000 metrů. Celkem se představilo v různých kategoriích na 250 českých reprezentantů. Nechyběl mezi nimi ani několikanásobný mistr světa v kanoistice Procházka nebo Martin Doktor, dvojnásobný zlatý medailista z olympijských her v Atlantě z roku 1996 v kanoistice, který byl zároveň i čestným členem organizačního výboru domácího šampionátu.

Nejatraktivnější závod se očekával na vzdálenost dvou kilometrů, který se jezdí s otáčkami. Posádky se v tomto závodě různě dojíždějí, předjíždějí a může dojít i k převrhnutí a následnému potopení lodě. Nakonec nám tento závod hned v první den šampionátu přinesl hned několikanásobnou medailovou radost, když lodě mužů, mixu a žen veteránek získali stříbrné medaile a loď mixu veteránů dokonce stříbro.

Celý šampionát provázela hudební show, která vyvrcholila sobotním koncertem.

TOI TOIWarning: Unterminated comment starting line 28 in /data/www/toitoi.cz/www.toitoi.cz/.java-scripty-paticka.inc.php on line 28