Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

DB Schenker investuje do výstavby nové centrály v Rudné u Prahy

DB Schenker investuje do výstavby nové centrály v Rudné u Prahy

8.8.2013 | autor: Admin

DB Schenker zahajuje stavbu nového logistického terminálu v Rudné u Prahy. Budova je navržena tak, aby splňovala nejmodernější technologické, bezpečnostní a ekologické požadavky. DB Schenker do nového projektu postupně investuje 600 mil. korun.
 Zodpovědný přístup k životnímu prostředí je součástí strategie trvale udržitelného rozvoje DB2020 Deutsche Bahn (DB). Administrativní budova a sklad jsou koncipovány tak, aby minimálně zatěžovaly životní prostředí. Součástí komplexu bude vlastní fotovoltaická elektrárna, solární ohřev teplé užitkové vody a ve fázi návrhu je také tepelné čerpadlo. Architekti počítají i se stanicí CNG pro tankování osobních vozidel a dodávek zemním plynem.
„Projekt nové centrály je navržen v nadčasovém designu, který respektuje moderní trendy. Provoz budovy bude minimálně zatěžovat životní prostředí. Těšíme se, že vznikne reprezentativní a příjemné centrum, ve kterém se bude dobře pracovat, a přispěje tak našemu dalšímu růstu v České republice,“ uvedl Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti Schenker.
Areál o celkové rozloze 90 800 m2 bude dokončen v září letošního roku a bude v něm pracovat 340 zaměstnanců. Součástí centrály v Rudné u Prahy bude také hala o rozloze 8 000 m2, ve které bude 92 ramp, z toho šest jumbo ramp, a administrativní budova 4 700 m2. Nový sklad nabídne kompletní paletu přepravních a logistických služeb v jednom profesionálním celku. Výborná dostupnost a napojení na distribuční systém přinese zrychlení a zkvalitnění překládky zboží. Zákazníci budou moci využívat celní sklad a dedikovaný sklad pro nebezpečné a hořlavé látky (ADR). Standardem bude moderní kamerový systém, nová manipulační technika a možnost manipulace námořních a leteckých kontejnerů. Velkoryse jsou pojaté i plochy se zelení, které se budou rozprostírat na ploše 37 000 m2.  „Naším záměrem bylo vytvořit plně funkční a příjemné pracovní prostředí, které by podpořilo nové trendy z hlediska pracovní hygieny. Zaměstnanci budou pracovat s moderním vybavením kanceláří, včetně IT technologií, a k odpočinku jim budou sloužit oddychové zóny, které umístíme na každé patro,“ řekl Ing. arch. Tomáš Vorel, architekt nového sídla společnosti Schenker. Součástí moderní a designové centrály budou oddychové zóny pro zaměstnance, kavárny a kantýny. Celý areál bude osvětlen pomocí inteligentního ovládání světel, moderní bude také systém klimatizace a zabezpečení budov. Stavba počítá i s dostatkem parkovacích míst - 178 pro osobní automobily a 90 pro nákladní automobily. DB Schenker se bude díky propracovanému projektu ucházet o certifikaci TAPA na úrovni A, která znamená nejvyšší požadavky na bezpečné skladování.

Pro výstavbu zajišťujeme téměř kompletní zázemí od mobilních toalet, přes oplocení areálu až po kontejnery a jejich vybavení nábytkem.